Konkursy/

2011-12-07

Napoje

Polacy lubią z mlekiem

Tagi: napoje, kawa
Aż 65% konsumentów kawy w Polsce wybiera kawę z mlekiem (tzw. latte) wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby Strauss Cafe Poland, właściciela marki MK CAFE. Pijąc kawę polski konsument sięga po mleko, ponieważ woli łagodniejszy, mniej intensywny smak.


Mleczna perfekcja
Kawa ma wiele dobroczynnych właściwości. Pobudza, dostarcza cennych przeciwutleniaczy, wykorzystywana jest również do zabiegów kosmetycznych. Może być pita na wiele sposobów. Jedni z nas uwielbiają mocne espresso, inni łagodzą je odrobiną mleka, pijąc espresso macchiato, inni natomiast, zwolennicy delikatnego smaku lubują się w klasycznym cappucino. Bez względu na sezonowe mody w piciu kawy, jedna pozycja pozostaje niezmiennie najpopularniejsza – Caffè latte, czyli znana wszystkim kawa z mlekiem.

Ulubiony napój Polaków
Picie kawy z mlekiem jest w Polsce niezwykle popularne. Według badania zleconego przez firmę Strauss Cafe Poland, właściciela marki MK Cafe, aż 65% konsumentów kawy w Polsce dodaje do niej mleko. Taki wybór deklaruje aż 47% amatorów kawy mielonej oraz 72% - kawy rozpuszczalnej. Po kawę z dodatkiem mleka sięgają osoby, preferujące łagodniejsze, mniej intensywne smaki, które nie chcą rezygnować z przyjemności delektowania się jej pełnym smakiem.

Kawa w służbie zdrowia
Kawa pomaga usunąć oznaki zmęczenia, senność, przyspiesza metabolizm, pobudza korę mózgową. Picie kawy z mlekiem wskazane jest szczególnie w przypadku osób cierpiących na nadkwasotę oraz wrzody żołądka, ponieważ niweluje ono kwasotwórcze właściwości kawy. Dodatek mleka zmniejsza również wydalanie wapnia z moczem, a ponadto działa osłaniająco na przewód pokarmowy, który kawa może drażnić.

Profesjonalnie we własnej kuchni
Mimo, że większość z nas preferuje kawę z mlekiem, nie każdy jednak wie, że profesjonalni bariści w dobrych kawiarniach używają do przygotowania kawowego napoju z dodatkiem mleka zupełnie innej kawy. Dopiero tak profilowane mieszanki pozwalają wydobyć pełnię smaku ulubionego napoju. Producent kawy Strauss Cafe Poland starając się nadążyć za potrzebami konsumentów, stworzył specjalną kompozycję kawy – MK CAFE Premium do picia z mlekiem. To pierwsza w Polsce, ale i na świecie, mieszanka kawy specjalnie skomponowana do picia z mlekiem. Mleko nie tłumi smaku i intensywności ulubionej kawy, a my nie musimy kolejny raz pić napoju kawowego zamiast ulubionej, aromatycznej Caffè latte.

  

Komentarze (2)

sylvana (2011-12-08 19:54:41)
a dla mnie z samym mleczkiem{bez cukru,bo nie mogę :( }
 
aiga91 (2011-12-07 21:16:33)
kawa
Jak dla mnie jeśli kawa to tylko z mlekiem i cukrem ;) 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar