2011-11-26

DEKORACJA WNĘTRZ

PosterPlate – wyjątkowa twórczość na blachach

Tagi: dekoracje
Klasyczne reklamy na blachach, wykorzystywane w wystroju ścian klubów i kawiarni, nareszcie mogą pojawić się na Twoich ścianach. Nowopowstała Manufaktura PosterPlate oferuje szeroką gamę modnych wzorów, od socrealistycznych szyldów okresu PRL i klasyk gatunku z całego świata po twórczość współczesną. Każda blacha produkowana jest ręcznie oraz sygnowana podpisem Projektanta i Mistrza Produkcji. Dodatkowo są one numerowane oraz opatrzone hologramem gwarantującym oryginalność.


W obecnych czasach, coraz większą rolę odgrywają indywidualizm, niepowtarzalny styl oraz moda. Coraz ważniejsze stają się designerskie dodatki, także w mieszkaniu. Blachy PosterPlate to odpowiedź na stale rosnące wymagania klientów. Dostępne są jedynie w krótkich, numerowanych seriach a sposób wykonania – ręcznie techniką serigrafii  – gwarantuje niepowtarzalność.

Blachy PosterPlate najlepiej prezentują się w kolażach złożonych z kilku blach. Sposób ich łączenia zależy jednak wyłącznie od inwencji twórczej właściciela, który też bez problemu przymocuje je samodzielnie do ściany dzięki dołączanemu do każdego produktu zestawowi montażowemu. Równie dobrze prezentują się pojedynczo zawieszone na ścianie, jak klasyczne obrazy lub fotografie.

Szyldy i reklamy, drukowane na blachach, narodziły się w Stanach Zjednoczonych wraz z pojawieniem się tam pierwszych lokali i sklepów, które właśnie takie grafiki wykorzystywały jako promocję. Blachy reklamowe szybko zyskały na popularności i z czasem zaczęto doceniać je również jako element wystroju wnętrz. Pomimo, że Stany Zjednoczone wciąż wiodą prym w tej dziedzinie, modę tę entuzjastycznie przyjęto także na Starym Kontynencie. Problemem jest tu jednak dość ograniczony wybór. Brak przede wszystkim nawiązania grafik zza oceanu do tradycji europejskiej, w tym polskich akcentów. Dlatego też inspiracją dla PosterPlate są zarówno przede wszystkim polskie klasyki, popularne kilkadziesiąt lat temu plakaty, szyldy oraz symbole minionych lat.

,,Z blachami dekoracyjnymi, po raz pierwszy, na poważnie zetknąłem się podczas podróży do USA. Amerykanie upamiętniają za ich pomocą to co kochają najbardziej: swoich idoli, klasyczne samochody oraz produkty, które tworzyły charakter USA. Polska historia i sztuka, również ta najnowsza, jest równie ciekawa i warto o tym pamiętać. Chcemy, żeby Polacy mieli możliwość wieszania na swoich ścianach tego, co kształtowało naszą tożsamość narodową” - mówi Edward Ruszczyc, Dyrektor Kreatywny Projektu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na stronie www.posterplate.pl przygotowane zostały działy poświęcone m.in. pomysłom na aranżację czy technice produkcji. Tutaj w każdym miesiącu mają swoją premierę nowe projekty. Ich autorami są młodzi projektanci, absolwenci renomowanych uczelni artystycznych. Na stronie istnieje możliwość zakupu blach w cenach wahających się w przedziale od 69 do 89 zł. Dla osób planujących większe lub częstsze zakupy, przewidziano atrakcyjne rabaty.

Galeria zdjęć:

Komentarze (2)

wodniczka (2011-12-20 14:50:49)
PosterPlate
Mieszkanie dzięki temu staje się weselsze, czuć miłą atmosferę i chce się żyć! 
sylvana (2011-11-26 22:09:30)
miłe wnętrza :)
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar